Postitatud

Sinu nahk ja sügisene nahahooldus

Suvi tähendab sooja ja rannapäevi, kus päike suudleb nahka (loodetavasti ilma põletuseta ja päikesekaitsekreemi kasutades) ning kergeid nahahoolduse tooteid pehmendatud nahahooldusrutiiniga. Kuid nüüd kui temperatuur hakkab langema, on aeg vahetada oma suvine nahahooldus toitvama ja niisutavama vastu. Ilma muutudes mõtleme oma garderoobi värskendamise peale ning otsime trendikaid mõerõivaid kappi, kuid värskendamist ei vaja ainult garderoob, vaid ka nahahooldustoodete riiul.

Mis juhtub nahaga sügisel? “Nahk tunneb ära kliimamuutused ja reageerib neile, et reguleerida oma vajadusi,” ütleb dr Jordana Herschthal, sertifitseeritud dermatoloog Boca Ratonis, FL. “Jahedam ja kuivem õhk muudab naha üldiselt kuivemaks piiratud niiskuse tõttu, seega kasutage ärrituse vähendamiseks tooteid, mis säilitavad niiskust ja kaitsevad naha lipiidbarjääri,” lisab dr Herschthal.

Kahjuks ei ole kuiv nahk külma ilma ainus kõrvalsaadus – sageli tekivad ka ketendamine, lööve, punetus ja tuhmus. Nahk toodab talvel vähem rasu, seega on kõige parem kasutada kreemipõhiseid puhastusvahendeid või niisutajaid. Niisutava kreemi kasutamine on üks asi, kuid seerumi lisamine, mis sisaldab aktiivsemalt nahka tungivaid toimeaineid, viib nahahoolduse täiesti teisele tasemele. Otsi tooteid, mis sisaldavad niisutavat piimhapet, peptiide või keramiide, mis aitavad nahka nii toita kui ka toetavad naha funktsioone, seeläbi nahka parandades.

Suve lõpp pole vabandus päikesekaitsetoodetest loobumiseks, vastupidi – päikesekaitse on kohustuslik! Otsi toodet, kus on sees UVA, UVB ja IR kaitse.

Kui päike pole enam nii aktiivne – lülita nahahooldusesse retinool! Retinool on vananemisvastane imetoode, mida pole soovituslik suvel kasutada. Aga sügisel, see on hoopis teine ​​lugu. A-vitamiinist pärinev koostisosa teeb imesid, aidates kaasa koorimisele, päikesest põhjustatud värvimuutusele ja pruunidele laikudele.