Postitatud

Ilutegijate turundus 1

Mõni aeg tagasi kirjutasin artikli teemal “Alusta oma äri ilutegijana!” , siit tuleb sellele täiendus ja jätk, kuid kindlasti loe ka esimene versioon läbi! Tänapäeva maailm on andnud meile tohutul hulgal võimalusi, kuidas end arendada, kuidas luua endale elu, mida soovime ja saada töö, mis teeb meid õnnelikuks ja annab ka vabaduse! Minu enda peamised kogemused valdkonnas on tulnud sellest, et olen isiksuse tüübilt “võimaluste otsija” ning seetõttu katsetanud erinevaid positsioone ja lõpuks jõudnud selle rahuloleva tundeni, et olen päriselt hea selles mida ma teen.

Kuigi ilutegijana äri tegemine tundub olevat üks suur Ameerika unistus, siis tegelikult on selles maailmas võimalusi raha teenida palju rohkem kui Sa arvad. Anna võimalus!

KÕRGEL TASEMEL KLIENDITEENINDUS

Olgem aus, kui me klientidele ei paku tugevat klienditeenindust, siis pole kasu ka sellest, milline on meie koduleht või kui kirev ning aktiivne sotsiaalmeedia. Mõtle nii – kvaliteetse teenuse pakkumine on soodsam ja lihtsam kui negatiivse online-tagasisidega tegelemine ja uute klientide otsimine! Paneb mõtlema, eks !? Meie kliendid on täna kohati targemad kui me ise, Internetist saab kõiksugu informatsiooni. Okei, see pole alati õige teave, aga vahel kliendid ei tee vahet õigel ja valel ning arvavad, et igal juhul on just nendel õigus. Teisest küljest lai info levik annab meile võimalusi ise silmapaistvad olla ja oma äri kasvatada. Sinu ülesanne on siin tasakaal leida ja ehk on see lükkeks, et hakkad ise oma klientide harimisega tegelema!

Aja möödudes toovad rahulolevad kliendid Sulle kliente juurde. Mittekvaliteetne teenus mõjutab ettevõtte üldist mainet, vähendab kasumit, tõstab kulusi, vähendab töötajate motivatsiooni jne. Kui vaadata kvaliteetset klienditeenindust kui kulu, mitte investeeringut, siis ei saagi olukord paraneda või Sinu äri kunagi kasvada. Isegi kui oled oma kabinetis ainus töötaja, siis kvaliteet teenuses on kõige olulisem asi! See on Sinu number 1 reklaam. Kui sama teenust pakutakse erinevates kohtades, siis üks asi millega eristuda ongi just kvaliteetne teenus. See aitab kliente hoida, uusi püüda ja mõjutada ka meie klientide ostukäitumist. Mõtle, kuidas oma ettevõtet juhid või kuidas kvaliteeti tõsta, sest kliendi eest hoolitsemine pole kunagi vale!

Klient teeb lõpliku ostuotsuse emotsioonide ja kogemuse põhjal, mitte selle, milline on Sinu sotsiaalmeedia reklaam. Kui jälgid, mida teevad suured ettevõtted, ei pruugi Sa oma ettevõtte jaoks parimaid lahendusi saada. Pigem analüüsi oma klientide tagasisidet, tee küsitlus, uuri, mis neile meeldib või mida nad sooviks muuta/täiendada. Sellele vastavalt saad lisada kvaliteetsele teenusele ka õige reklaami alustalad.

KLIENDI MUGAVUSED SINU JUURES

Rääkides kvaliteetse teenuse pakkumisest, mõtle ka sellele, millised on lisahüved kliendile. Üheks mõttekohaks on kindlasti lojaalsusprogrammid, erinevad soodustused püsiklientidele, hubane ja ilus kaasaegne ruum, ka parkimine jne. Online-broneerimine on kindlasti suur teema ja ääretult mugav kliendile. Erinevad programmid pakuvad laial hulgal võimalusi, kindlasti investeeri just parimasse programmi ning tihti saad juurde ka teisi hüvesid, näiteks ladu, arved, püsikliendisüsteemid jpm. Mina oma kabinetis kasutasin SalonLife süsteemi ja olin sellega väga-väga rahul, kuid kindlasti leiad endale sobiva, mis vastab just Sinu kabineti vajadustele.

Kliendid soovivad erinevate teenuste pakkujate juures sarnaseid kogemusi ja mugavusi. Kaardiga, isegi mitte enam kaardiga, vaid telefoniga, kellaga või sõrmusega maksmine on tänapäeva normaalsus. Pakkudes oma kliendile tipptasemel mugavusi, siis kaardimaksevõimalus peaks olema üks esimesi asju. Lahendusi on erinevaid ja väga mugavaid, aidates muuta Su äri täielikult paberivabaks.

Siia teema alla liigitaksin ka klientide andmete kogumise. Mina kuulun sellesse gruppi, kes usub, et kliendiankeet peaks olema kohustuslik. Hästi koostatud kliendiankeet on meile suureks abiks töö tegemisel ning väldib hilisemaid arusaamatusi kliendiga. Olles kaasaegne, kaalu tahvelarvutit kabinetti, kuhu saad koguda kliendi andmed, aga samas koguda ka enne ja pärast pildid jne. Hoia kõik ühes seadmes ja kabinetis, nii ei seo Sa isiklikku tööasjadega!

LOO OMA BRÄND

… ja bränd on midagi palju enamat kui lihtsalt nimi, logo või värvid. Jah, need on olulised, eriti kui ettevõte kasvab ja tekib üha enam lojaalseid kliente, aga mõtle brändist kui persoonist/tema näost. Sinu bränd loob Sulle konkurentsieelise, eristades Sind kõikidest teistest ja tõstes Sind esile mitte ainult konkurentide ees, vaid ka kolleegide, klientide, influencerite vm silmis. Oma brändi kujundamisel saad välja tuua oma unikaalsuse ja ehitada kogu strateegia selle ümber. Kuni lõpuks on paigas kõik detailid ja Sinu kliendid hakkavad seda Sinuga seostama. Iga kord kui ta näeb logo, reklaami või kõnnib mööda Sinu kabinetist, oled tal meeles! Brändist ja brändi loomisest kirjutan kindlasti ka eraldi.

TAGASISIDE KODULEHEL/SOTSIAALMEEDIAS

Tänapäeva paratamatus on see, et enne kui klient broneerib teenusele aja uude kohta, vaadatakse üle spetsialisti kodulehekülg, teiste poolt jäetud tagasiside. Digitaalses maailmas tarbija räägib oma emotsioonidest ja väga tihti just hetke ajendil, sest tal on see võimalus – positada igal pool ja igal ajal. Klienti ei pruugi huvitada, kas see on Sinu suhtes aus või mitte ning paraku räägivad kõige valjemini ja rohkem just mitterahulolevad kliendid.

Ilutegija sotsiaalmeedia konto ja kodulehekülg peaksid olema maksimaalselt eraldatud isiklikust elust, et näidata oma professionaalsust, aga ka et mitte liiga familiaarne oma klientidega olla. See aitab ka kontrollida, millist informatsiooni kliendid Sinu kohta leiavad ja hoida oma reputatsiooni professionaalina.

ENNE JA PÄRAST PILDID

Väga kuum teema, alates sellest, et kuidas neid kasutada või kuidas kliendilt üldse küsida kas ta lubab neid pilte teha. Tänapäeval kasutavad paljud professionaalid võimalust teha pilte ja mitte ainult reklaami eesmärgil, vaid ka professionaalsuse. Klient on harjunud end igapäev peeglist nägema ja ei pruugi oma silmaga tulemustest aru saadagi. Enne ja pärast pildid on suurepärane viis kokku koguda klientide tulemused ja talle aeg ajalt meelde tuletada, milline oli ta enne esimest hooldust ja mis muutused on toimunud. Ideaalne kui Sul on mingi lahendus või masin diagnostika tegemiseks.

Kui kardad kliendilt küsida luba piltide tegemiseks, lisa punkt kliendiankeeti, millele klient saab märkida kas lubab pilte teha või mitte. Sinna juurde saad ka lisada informatsiooni, et ei kasutata tema kogu nägu või isik jääb anonüümseks. Mõni klient tõesti kardab, et keegi tuttav teda nendel piltidel näeb ja ära tunneb.

Nipp! Enne ja pärast pildid on ideaalsed ka oma kabineti kaunistamiseks. Lase trükkida paremad ja pane raamidesse seinale. Nii saad ka teised kliendid küsima ja huvituma, mis teenuseid Sa veel pakud.

SOTSIAALMEEDIAPLAAN – AJARAISKAMINE VÕI PÄÄSTERÕNGAS TURUNDUSES!?

Siia artiklisse on saanud kirja Sinu äri kasvatamise alustalad väga erinevate nurkade alt, aga need on kõik omavahel seotud ja neid ühiselt koos arendades on iga detail omal kohal. Sotsiaalmeediaplaan on minu jaoks üks raskemaid teemasid, eriti sellepärast, et teoorias olen ma siin väga tugev, aga praktikas järgi ei jõua. Mõnedel kuudel õnnestub see mul väga hästi, aga teistel üldse mitte. Muidugi on see tingitud ka töögraafikust, koolitustest, kohtumistest jne, aga proovin olla Sulle parimaks eeskujuks ja näidata, et tegelikult ei ole see nii keeruline kui nimi tundub.

Kui tahame kliendile anda edasi kvaliteetset sotsiaalmeediasisu, mis haakub hooaegade ja kampaaniatega, siis peame ette planeerima. Mõte tundub ju lihtne, näiteks, ma tean, et kevadel aktiveerub päikesekaitsetoodete müük ja sellega seonduvate postituste tegemine. Me kõik teame seda ja siis üritame teha vastavaid postitusi tööde vahel vms. Aga siis tuleb tööpäev, mis algab kell 9.00, on täis broneeritud ja kuna viimane klient lahkub alles kell 20.00, siis kindel on see, et klientide vahepeal pole seda aega postitusi teha: Sa koristad, sööd, tahad korraks puhata või sirutada, vastad kirjadele vms. Postitus on viimane asi, millele Sa mõtled. Ja lisaks, me võime mõelda, et postituste tegemine klientide vahel aitab meid, aga see ei ole turundus.

Kõik algab siiski turundusplaanist, konkurentsivõimelisest strateegiast jne. Turundus nõuab aastaringselt panust ja peab töötama meie jaoks 24/7. Ja tegelikult kui nii mõelda, kas pole lihtsam võtta endale kuus paar päeva ja teha valmis mitme nädala jagu sisu. Facebook Business on selle jaoks üli mugav, aga kui kasutad näiteks Canvat vm programmi, saad teha seda ka seal.

Plaani loomisel alusta analüüsist, mida teevad Su konkurendid, milline on turg ja uuri oma jälgijaskonda. Seejärel mõtle ja analüüsi, kuidas ja millega saaksid ligi meelitada uusi kliente ja mida pakkuda olemasolevatele klientidele. Seejärel pane paika eesmärgid, mida soovid saavutada ja eelarve, kas ja kui palju saad turundusele kulutada. Kui jõuad detailide juurde, pane paika teemad, millest rääkida või tooted, mida pakud jne. Selekteeri need gruppideks ja kirjuta näiteks iga teemagruppi juurde alateemasid.